1Aruandlus OÜ juhatuse liige Hans-Kristjan Aasma käis Äripäeva raadio värskes sisuturundussaates rääkimas pakendiaruandlusest ja sellega seotud olulistest muudatustest.

Pakendiaruandlus puudutab maaletoojaid, tootjaid, e-poode ja ärisid, kes toovad pakendatud kaupa maale või enda tegevuse käigus pakendavad ja müüvad kaupa Eestis. Kuigi kohustus pakendid kokku koguda lasub tegelikult ettevõttel, on turul ka abimehed ehk taaskasutusorganisatsioonid, kes kogumise ja aruandlusega tuge pakuvad. Taaskasutusorganisatsiooniga liitumine tuleb kokkuvõttes kuni kümme korda odavam kui ise pakendite üle arvestuse pidamine ja aktsiisi maksmine


Sellele aga ei tasu loota, et kohustus just minu firmale ei rakendu, rääkis saates Hans-Kristjan Aasma ettevõttest 1Aruandlus. “Piirmäär tuleb üllatavalt ruttu täis,” ütles ta ja tõi näite, et ka väikefirmal, kes toob aastas sisse kümme alusetäit kaupa, tuleb aluste koguse pealt kokku mass, mis tuleb deklareerida.
Saates saab selgeks, kellele kohustus laieneb, miks on aruandlus oluline ja kus tavaliselt eksitakse. Räägime ka sellest, millega saavad aidata taaskasutusorganisatsioonid ja mis tuleks enne aruandlusteenuse tellimist läbi mõelda. Saadet juhib Tõnu Einasto.

Raadiosaadet on võimalik kuulata SIIT.

TÄHELEPANU! Pakendiaruandlus on kiires muutumises! 1.maist kaovad väikestele pakendiettevõtjatele mõeldud erisused! See tähendab, et väikesed pakendiettevõtjad peavad hakkama täitma mitmeid uusi pakendiseadusest tulenevaid kohustusi.