Alates 1. maist kaovad väikestele pakendiettevõtjatele mõeldud erisused. See tähendab, et väikesed pakendiettevõtjad peavad hakkama täitma mitmeid uusi pakendiseadusest tulenevaid kohustusi.

Hetkel kehtiv pakendiseadus pakub mitmeid soodustusi pakendiettevõtjatele, kes lasevad turule kuni 100 kg plastpakendeid ja 200 kg muid pakendimaterjali liike aastas. Näiteks ei pea sellised väiksed pakendiettevõtjad esitama pakendiregistrisse pakendiaruannet ning tagama pakendijäätmete taaskasutamise sihtarve. Samuti ei ole väikestel pakendiettevõtjatel täna kohustust võtta tarbijalt tasuta tagasi müüdud kauba müügipakendeid ja -pakendijäätmeid.

Seega rakenduvad alates 1.maist kõikidele ettevõtted, kes toovad pakendatud kaupa maale või enda tegevuse käigus pakendavad ja müüvad kaupa Eestis, Pakendiseaduse järgi samad nõudmised. Väikesematel pakendiettevõtetel tasub anda oma uued kohutused üle taaskasutusorganisatsioonile, makstes selle eest taaskasutusorganisatsioonile teenustasu. Selles osas ja ka kõikide muude pakendiaruandega seotud küsimuste korral võite julgelt meiega ühendust võtta – info@1aruandlus.ee või 53436944.

Kui soovite ise ennast pakendiarvestusega alguses kurssi viia, siis 1Aruandlus OÜ juhatuse liige Hans-Kristjan Aasma käis Äripäeva raadio värskes sisuturundussaates rääkimas pakendiaruandlusest ja sellega seotud olulistest muudatustest. Viite saatele leiate all olevast artiklist.