Alates 1.maist 2023 peavad pakendiarvestust pidama pakendi ja pakendimaterjali liikide kaupa kõik Eesti ettevõtted, kes toovad oma tegevuse käigus pakendeid maale, pakendavad kaupu või müüvad pakendatud kaupu mis jõuavad Eesti turule. Seaduse järgi nimetatakse neid ettevõtteid pakendiettevõtjateks.

Alates 1. maist kaovad väikestele pakendiettevõtjatele mõeldud erisused. See tähendab, et väikesed pakendiettevõtjad peavad hakkama täitma mitmeid uusi pakendiseadusest tulenevaid kohustusi.

Pakendiseadus § 10. Pakendiettevõtja on isik, kes mjandus- või kutsetegevuse raames pakendab kaupa, veab sissHetkel kehtiv pakendiseadus pakub mitmeid soodustusi pakendiettevõtjatele, kes lasevad turule kuni 100 kg plastpakendeid ja 200 kg muid pakendimaterjali liike aastas. Näiteks ei pea sellised väiksed pakendiettevõtjad esitama pakendiregistrisse pakendiaruannet ning tagama pakendijäätmete taaskasutamise sihtarve. Samuti ei ole väikestel pakendiettevõtjatel täna kohustust võtta tarbijalt tasuta tagasi müüdud kauba müügipakendeid ja -pakendijäätmeid.

Pakendiettevõtja, kes laseb turule pakendatud kaupa pakendimassiga rohkem kui 20 tonni aastas on kohustatud läbi viima pakendiauditi.

Kust saab aruande esitamise osas abi?

1Aruandlus OÜ spetsialistid aitavad Teid hea meelega aruannete esitamisel. Omame aastate pikkust kogemust pakendiaruannete esitamisel. Nõuannete või pakkumise küsimiseks kirjutage meile aadressil info@1aruandlus.ee või helistage 53436944.